suhkruhaiguse ennetamine 30.08.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Minu mehe isa ja minu onu on suhkruhaiged. Öeldakse, et suhkruhaigus on pärilik. Kuidas ennetada lapsel tekkida võivat suhkruhaigust, juhul kui tal peaks selleks eelsoodumus olema? Tütar on 11 kuune. Kuidas suhkruhaigus ennast märku annab? Tagantjärele sooviks veel teada, et kas ka raseduseaegne menüü mängib mingit rolli?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie mehe isa ja Teie onu on tõenäoliselt 2. tüüpi suhkruhaiged (haigus ilmneb keskealistel või vanematel inimestel). Ei Teil ega Teie mehel esialgu seda haigust ei ole. Teatud tõenäosus haigestuda keskeas või vanemas põlves on nii Teil, Teie mehel kui ka lapsel, kuid see ei ole väga suur. Tänapäeval on raske leida suguvõsa, kus poleks ühtegi diabeetikut.
Parim, mida teha saate, on juurutada oma peres tervisliku toitumise ja sportliku eluviisi traditsioone. Kui olite raseduse ajal terve ja rasedus kulges normaalselt, on lapsel kõik eeldused normaalseks kasvuks ja arenguks.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.