Suhkrutase 27.09.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

On mul mõtet karta suhruhaigust? Pole ühtegi suhkruhaiguse tunnust. Olen 195 cm pikk ja kaalun 106 kg, kuid pigem sportlikku kehaehitusega, teen ka trenni

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Arvan, et mitte, vähemalt veel mitte. Kui Teie ema-isa ei ole diabeetikud, jätkate elu jooksul sportimist ega võta kaalus juurde, on Teie diabeeti haigestumise risk ka kesk- või vanemaealisena mitte üle 10%.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.