testribad 22.11.03 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

tere, doktor! olen diabeetik ja samas ka rase 15.nädalat. minul on selline kysimus, et kui palju on võimalik raseduse ajal juurde saada testribasid veresuhkru mõõtmiseks. aasta kogus, s.o. 250 riba olen kätte saanud, aga nüüd tahaks teada, kui palju ma veel võin osta neid, sest raseduse ajal läheb neid kohe kõvasti. tänan vastuse eest!!! mira

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Raseduse ajal saate lisaks 300 testriba raseduse 9 kuu kohta. Kui palju olete ribasid enne rasedust ära kasutanud, pole oluline.
Soovin jõudu hea suhkrutasakaalu hoidmisel!
Tervitades,
dr. Anu Ambos.