Krooniline kilpnäärmepõletik+hormoonspiraal 22.10.03 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 36.a. naine. Diagnoos pandi: krooniline kilpnäärmepõletik.
Sooviksin panna hormoonspiraali. Kas see mõjutaks ka edaspidist kilpnäärmeravi või on üldse vastunäidustatud?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kroonilise türeoidiidi s.t. kilpnäärmepõletiku puhul hormoonspiraali paigaldamine vastunäidustatud ei ole ja edasist kilpnäärme ravi see ei mõjuta.
Lugupidamisega,
dr. Anu Ambos.