L-türoksiini tarbimine 17.08.20 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on kõrgenenud kilpnäärme antikehad. TSH on 1,07, fT4 12,96 ja fT3 4,59. Saan aru, et näidud on korras ning antikehadega midagi muud teha ei ole, kui aeg-ajalt TSH näitu kontrollida. Kuna mul on soov rasestuda (4 a jooksul ei ole seda kahjuks juhtunud), siis soovitas arst hakata võtma 25 ühikut L-türoksiini. Selleks, et kahandada riski raseduse katkemiseks, juhul kui jääksin rasedaks. Minu küsimus on, kas sellise TSH näiduga on õige võtta ravimit? Saan aru, et näit võib ravimiga veelgi madalamaks minna (sest L-türoksiin aitab alatalitlust ravida), kas see ei või viia hoopiski ületalitluseni või takistada omakorda rasestumist? Kas Teie soovitaksite minu näitude ja rasestumissooviga ravimit võtta?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Mikroannus L-türoksiini (25 mcg) kindlasti ületalitlust ei põhjusta. Samas ei näe ma selle võtmisel ka suurt mõtet, sest Teie hormoonanalüüsid on korras ja TSH ideaalses vahemikus (1-2,5 mIU/l). Pigem kaldun arvama, et viljatuse põhjust tuleb otsida mujalt kui kilpnäärmest.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.