3.5kuuse lapse kaka roheline 11.02.24 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Laps saab RPA, nüüd kolmas versioon, eelmistega ei kakanud ise vaid aitasin kraadiklaasiga kaasa. Aga nüüd sellega saab ta ise kakatud, aga nagu pildilt näha, siis see täitsa roheline. Kas see on okei või peaksin arsti juurde ruttu pöörduma? Kakab kord päevas,pissib ilusti, ise väga lõbus ja rahulik. Eelnevalt nuttis ja röökis, polnud nii särasilmne.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Kaka värvuse pärast ei ole põhjust muretseda kui kõik muu korras.
Piimasegu saavate laste kaka ei ole selline ilus kollane nagu rinnapiima saavatel ja värvus võib sõltuda konkreetsest segust nii nagu ka kaka konsistents.

Kjulge