Lisatoit ja allergiline reaktsioon 26.08.21 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Olen lapse 4,5k vana toitumisega jännis. Hakkas lisatoitu saama tasapisi 4K täitumisel.
Alguses kõrvits- see ei läinud e ei maitsenud.. Pataat iseenesest maitses. Suurendasime kogust tasapisi ehk siis 7ndal päeval sai u 50g korraga ja üks kord päevas u kella 10 ajal. Kahjuks pani see kõhu natuke kinni ja tekkisid gaasid. Andsin apteegitilliteed, mis leevendas.
Soovitati lisaks ploomi anda. Täna kolmas päev ja sai antud u 4 lusikatäist. u 3h peale söömist viril. Hommikune ja päevane kaka oli rohekas pasteedi taoline valgete piima tükikestega. Saab aptamil piimasegu olude sunnil. Kas see viitab talumatusele või millegi muule ? Kas peaksin lisatoitu mõneks ajaks ära jätma?

Palavikku ei ole.

Ette tänades.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Võite lisatoidu andmises veidi pausi pidada kuni kaka ilusaks läinud ja siis uuesti proovida.
Mõnikord on kõhuhädade põhjuseks rotaviiruse vastane vaktsiin.
Kui lapse seisund ei ole häiritud, ta kasvab hästi, siis kaka välimus ei ole väga olulise tähtsusega.

Heade soovidega,
Kjulge