Laps oksendab 07.10.23 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Lapsel 3 nädalaselt avastati maolukuti paksenemine ja oli ka kohe operaratsioon. Peale seda oksendamine kadus. Nüüd suvel aegajalt oksendas enne ja pärast oksendamist muid vaegusi polnud. Söömisega on ka väga kehv. Nüüd neljapäeva öösel vastu reedet oksendas 2 korda. Reede päeval ja laupäeva päeval ei oksendanud. Nüüd laupäeva õhtul oksendas uuesti 2 korda. Sammuti nagu suvelgi enne ja pärast tuju head. Muid vaegusi pole. Kindlasti helistame ka esmaspäeval perearstile. Kas see võib olla seotud selle operatsiooniga? Kui suvel suhtlesin pereõega siis arvas ,et võib olla mingist mustast toidust ,paneb musti näppe suhu jne. Tundus siis loogiline kuna suvine aeg ja ikka põllult otse maasikate söömine. Kuid nüüd rohkem tubane ja välistaks need põhjused

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Oksendamine ilmselt ei ole seotud operatsiooniga, millest nii pikk aeg möödas.
Kui oleks seotud infektsiooniga, siis lisanduks ka kõhulahtisus ja laps tunneks end haigena.
Mõnikord on oksendamine mõnest toidust, mida laps väga ei taha või siis on liiga palju söönud.
Üksikute oksendamise kordade pärast ei pea muretsema.

Heade soovidega,
Kjulge