Villid lapsel jalgadel. 08.07.22 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere, poiss lapsel villid jalgadel, tekkis juba paarkuud tagasi ja nüüd juba neid juurde tulnud. Algul arvasin et on hõõrund jalanõudega kuidagi kanna lähedale ja siis vaatasin et neid juurde tulnud. Perearst arvas korra peale vaadates et mingi allergia, et määrige kreemi aga neid tuleb juurde. Villised ja sügelevad kuna tekivad liikuvasse põlveõndlasse viimasel ajal. Ning 3 nädalat tagasi märkasin endalegi 1 villi jalalabal ning tänaseks jalal juba 3 juures. Millega võiks tegu olla?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Diagnoosi võimalusi on mitmeid ja ainult sellise nahaleiu kirjelduse alusel ei ole kahjuks võimalik nõu anda.

Heade soovidega,
Kjulge