Lapsel laigud kehal 09.11.21 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere, 3 aastasel lapsel tekivad aeg ajalt kehale punase äärega laigud, lapsele vaevusi ei põhjusta, ei tundu sügelevat. Nahk läheb ka kiirelt kuivaks ning peale seda ka laigud tekivad. Kasutame hetkel globaderm kreemi, kuna ise kahtlustasin et tegemist võib olla dermatiidiga. Kreem tundub aitavat, laigud mõne aja pärast kaovad kuid hiljem tekib mujale uus laik.
Samuti lööb aeg ajalt ühe põse punetama.
Sooviks teada, millega täpsemalt tegu ja kas saan veel midagi teha et neid laike nii tihti ei tekiks? Korraga tekib kehale 1, harva 2 laiku.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,
Löövet nägemata ei saa kindlat diagnoosi panna. Kirjelduse järgi võiks olla tegemist ekseemi laikudega. Ilmselt ei ole need konkreetse toiduga seotud. Põhiline ongi niisutavate kreemide kasutamine ja ärritajate vältimine.
Nahahooldusest saate lugeda www.allergialiit.ee

Heade soovidega,
Kjulge