Käelaba käesejal punnikesed 10.12.22 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Paar päeva tagasi tekkisid käelaba käeseljale hästi palju väikseid nahaaluseid punnikesi (mõlemale käele). Silmaga polegi neid näha aga katsudes on neid väga hästi tunda. Õhtuti sügelevad meeletult. Määrin niisutava kreemiga, sest nahk ise on samuti mul kuiva võitu. Kas tegu võib olla praeguse külma ilma tagajärjega või hoopiski mingi allergiline reaktsioon? Punnikesed ei paista ka kaduvat :((

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Õhtuti sügelevad punnikesed kätel on väga kahtlane sügeliste suhtes. Võib olla ka nn külmaallergia.
Perearsti vastuvõtt, leiu täpsustamine ja ravi.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi