Astma ravim ja Covid-19 17.03.20 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Lastele on diagnoositud astma (7-aastane, 9-aastane). Kroonilise põletikulise hingamisteede haiguse tõttu kuuluvad nad Covid-19 viiruse riskigruppi. Elame väljaspool Eestist suure haiguspuhanguga riigis ja siin on minuni jõudnud info, et ei soovitata Covid-19 haigestumisel võtta mittesteroidseid põletikuvastaseid ravimeid. Üks laps võtab regulaarselt Seretide ja teine Flixotide. Kas tegemist on steroidsete või mittesteroidsete ravimitega. Mis teie antud olukorras lastele soovitate?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Astma ravimite näol on tegemist steroidsete preparaatidega ja muretsemiseks ei ole põhjust. Nii Seretide kui Flixotide sisaldavad flutikasooni (glükokortikosteroid). Astma ravimite kasutamist on vaja kindlasti jätkata. Lapsed reeglina põevad Covid-19 infektsiooni kergelt.
Mittesteroidsed preparaadid on kasutusel liigeshaiguste ravis ja palaviku alandamiseks (nt aspiriin, ibuprofeen jt). Palaviku alandamiseks sobiks paratsetamool.

Heade soovidega,
Kjulge