Tugevaloomuline allergia tolmu, kassi, koera, hobuse vastu. 19.03.18 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
On lapsest saati diagnoositud teatud loomade, ka taimede (timut) ja tolmu allergia ägedate sümptomitega (hingamisteede häired, paistes kurk, sügelevad silmad, nahk jne) ning paremaks pole läinud vaatamata väljakirjutatud rohtudele. Olemas on ka haiguslugu arstide külastustega allergiatega seoses. Kas selliste nähtudega lastakse arstlikust komisjonist edasi, või need on nö väiksed probleemid?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Allergiaga on nii, et ravimid aitavad kasutamise ajal ja olukord on parem siis, kui on võimalik allergeenidega kokkupuudet vältida. Väga sageli algavad probleemid lapseeas ja aja jooksul võib allergeene lisanduda, mis tekitavad haigusnähte. Kirjast ei selgu, milles hingamisteede häired täpsemalt seisnevad. Kas on diagnoositud astma? Minu soovitus on kindlasti uuesti pöörduda allergoloogi või pulmonoloogi vastuvõtule, kes saab täpsustada põhjusallergeenid ja teha astma uuringud. Hea oleks teha ka koormustest st kas füüsiline koormus põhjustab astma kaebusi. Need andmed on olulised komisjonile, kes otsustab kaitseväkke mineku sobilikkuse. Ilmselt sellest komisjonist kirjutate.
Heade soovidega,
Kjulge