Lapse pidev köha 07.06.17 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Lapsel pidev köha. Kuu aega jutti, siis ehk nädal vahet ja jälle. Käisime ka allergoloogil,aga testi käigus allergiaid ei tuvastatud. Kirjutati Symbicort Turbuhaler. Oleme seda andnud hommikul ja õhtul alates jaanuarist, aga ei märka köha suhtes muutusi. Perearst kirjutab koguaeg ab, aga ei taha neid enam anda. Ei saa aru,et neid eriti kasu oleks. Ise ta juba nõrk ja kehva olla. Kas aitaks rohu vahetus või mida tegema peaks?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Symbicort on väga hea astma ravim, kuid kui sellest üldse abi ei ole, tuleks kaaluda teisi võimalusi. Seitsme aastasel lapsel saab teha juba hingamisfunktsiooni uuringuid ja on võimalus ka teha täpsustavaid allergia uuringuid. Võimalik, et tegemist on lihtsalt korduvate viirusinfektsioonidega ja siis ei ole antibakteriaalsest ravist olulist abi ja astma ravi mõju on ka suhteliselt vähene. Uus allergoloogi konsultatsioon oleks vajalik, et teha edasiseks raviplaan,

Heade soovidega,
Kjulge