Lööve näos. 01.11.14 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Mida teha kui nägu on üleni punane, paistes ja sügeleb? See esineb ainult näos.Millest see võib tingitud olla? Mis ravimid kõige paremini aitaksid? Kui kaua see võib kesta? Kas see on lööve või allergia?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Mõelge hästi järele, mis kosmeetikat olete kasutanud...uus shampoon?, kreem? näopuhastusvahend? vms? toit? jook?
Zyrtec on hea allergiavastane ravim ja hüdrokortisooni salv ka sobiv.
Kui lööbe põhjustajaga enam kokku ei puutu ja kasutate igapäevaselt ravimeid, peaks see mõne päevaga taanduma.
Nii vähese info põhjal on väga raske täpsemalt soovitusi anda.

Head paranemist!
Kjulge