Antihistamiinikumid 11.12.13 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Kas Ravim Reactin (või muud käsimüügiravimid) pärsib ka histamiini vabanemist närvisüsteemis ja soolestikus?
Kuna on mitmeid allergilisi reaktsioone olnud, siis on ka närvisüsteem kahjustada saanud ja leidsin ka, et histamiin osaleb ka mälestuste ja õpitu unustamises, mõlemaga on mul probleemid...ajukahjustus on tekkinud ja perifeerne närvisüsteem samuti kahjustunud...pluss maohädad, kõhuvalud-kõhulahtisus, näo ja nahaaluskoe tursed ...põletikud...

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Reactin võib küll tekitada unisust, väsimust, pearinglust, kuid ajukahjustust ei põhjusta. Andmed puuduvad mäluhäirete põhjustamise kohta st neid ei ole registreeritud.
Reactini kasutamisest võib tekkida suukuivust, iiveldust, kõhulahtisust.
Tursete tekke põhjused on ka teised, mitte Reactin.