Ülahuul paistes 06.11.11 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Mul on ülahuul paistes juba üle kolme nädala. Olen proovinud määrida mitme vahendiga ja mitmeid tablette võtnud.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Ilmselt olete kasutanud metüleensinist, mis on pindmiste haavade sh suu limaskesta haavade puhul sobiv - desinfitseerib ja kuivatab. Ülahuule turse põhjuseks võib olla aga ka angioneurootiline turse. Kui allergiavastased tabletid e antihistamiinikumid ei ole raviefekti andnud ja põhjus endiselt teadmata, oleks vaja ikkagi pöörduda allergoloogi vastuvõtule, et teha täpsustavad uuringud.