Mügarik paremal pool alakõhus 01.07.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen vaevelnud mügariku probleemi käes ca aasta. Aasta tagasi peale kolmandat sünnitust avastasin aeg ajalt paremalt poolt katsudes, et tekib mügarik. Alguses kadus kohe ära ning oli väga pisike. Tol ajal arvasin, et gaasid sest katsudes kadus kohe ära. Nüüd aga aasta hiljem tekib mügarik aeg ajalt kõrgemale naha pinnast ning kohe ei kao, vaid sujuvalt vaikselt. Valulik ei ole, tunne on pigem selline toonuse laadne. Pidevalt ei teki, vahepeal ei teki üldse. Samas kui olen natuke kõndinud ning pikali heitnud siis tekib taas.
Songale vist on Iseloomulik, et püsti olles tuleb välja. Minul ei tule, pigem kui olen selili end visanud ning siis kohe. Kuna perearst midagi aru ei saanud siis nüüd on vaikselt tekkinud väike hirm selle ees. Lisasin manusesse ka pildi. Peale pildi tegemist kadus samuti sujuvalt ära(kohati mulje nagu ujuks veidi üles poole ja kadus).
Oskate ehk mingi mõtte anda kust või mida edasi uurida sest perearstist siiani ei ole abi olnud.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Mina pildi järgi oleks pakkunud samuti songa. Kindlalt midagi väita saab vaid läbivaatuse järel. Diagnoosimiseks võiks teha ultraheli uuringu.