kõrge CEA 02.06.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Lp tohter
Olen 63 aastane naine. Mullu sept avastas LTKH gasteroenteroloog vereproovis CEA 11,9. KT kontrastainega ei näidanud kasvajalikke muutusi, vaagapiirkonna elundite ultraheli okt midagi halba ei sedastanud ega vaba vedelikku kõhuõõnes, novembri kolonoskoopias ainus leid sigmasooles mittepõletikulised divertiklid, parasiitide uuring negatiivne. Mammograafis 14. veebr 22 paha leidu ei olnud. 16.-18. märtsi vereanalüüsides CEA 10,7, CA 19-9 näit 1, kilpnäärme TSH 2,66, IgG, PCA/IgG negatiivsed. Uuringud algatanud gasteroeneteroog pani kliinilise diagnoosi hälbeline glükoproteiin. Käisin ka Tartus üldkirugi vastuvõtul ja nende vereanalüüsis CEA 12,0, aga ütlesid, et pole vaja täiendavaid uuringuid. Olen mures. Millest ikkagi selline näitaja ja mis minuga lahti on. Põletikke vereproovid ei näitavat. Kavatsen minna naistearstile.
Tänades,

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Nii väike kasvajamarkeri tõus ei ole diagnostiline. Kui CT uuring ja koloskoopia pole Teil kasvajat avastanud, siis muretsemiseks põhjust ma ei näe.