Moodustis alakõhus 14.05.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere
Olen 24 a naisterahvas. Sünnitanud 2 a tagasi. Raseduse lõpupoole hakkasin märkama paremal kubemes puusakondi juures muna. Peale sünnitust oli muna kivikõva ja pitsitas aga kadus siis millalgi. Nüüd on olukord selline, et püsti kõhtu pingutades ei löö välja muna nagu songale iseloomulik oleks aga kui voodiusse pikali viskan siis tunnen kohe et nüüd lõi välja selle ja ongi muna kõhu peal. Kui teda mudida on valus ja krudiseb muliseb natuke ja siis kaob kõhtu tagasi. Vahel valutab rohkem vahel vähem. Pikemal jalgadel seismisel hakkab selg valutama ja ka see parem pool pakitsema. Pimesool on alles aga see muna on pimesoolekohast madalamal täitsa kubemes.
Nüüd tehtud uuringutest: on tehtud rektoskoopia kuna vahel oli ka heledat verd väljaheites, ei leitud midagi(sooleuuringust keeldusin) Erinevad günekoloogid on vahel katsudes midagi tundnud aga ultraheli leid on igati normaalne(korduvalt mitmekuuliste vahedega), pap analüüs korras ja põletikke pole kunagi olnud. Nii et günekoloogiliselt terveks tunnistatud. Neerud on vaadatud uh-s ja korras. Korra võetud ka cea ja ca 19 mis olid normis. Kõht käib norm läbi ja kakades sinna valu kunagi ei löö. Ka gaaside liikumisega ei ole muna ilmumine seotud.
Olen Teist palju head kuulnud ja mõelnud, et järsku oskate Teie aidata või vähemalt öelda millega tegu oleks ja ise oleksin huvitatud väikevaagna kompuuteruuringust aga saatekirja ei saa ei günekoloogilt kuna tema ütleb et seda kirjutab perearst ja ei saa ka perearstilt kuna tema ütleb, et seda kirjutab erialaarst. Mis mulje Teil tekib millega võiks tegu olla? Ja hea meelega tuleksin ka Teie vastuvõtule end näitama

24 a naisterahvas

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilma Teid nägemata ei julgeks midagi pakkuda ja teeme ära, mis pakute ise viimase lausega. Helistage 6971135 ja küsige õe käest, kuna tulla - palun kaasa ka perearsti saatekiri.