Hemorroidaalse naha jääkripatsi eemaldamine 17.04.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

Sooviks teada, kas ja millised riskid hemorroidaalse naha jääkripatsi kirurgilise eemaldamisega kaasnevad? Kui pikk on paranemisprotsess ja millised tagasilöögid võivad paranemisel olla? Kuidas põletikku ja haava rebenemist vältida? Kas kirurgilisel eemaldamisel kasutatakse nö isesulavat või eemaldatavat niiti?

Kas Eestis on võimalik neid ka muul moel kui kirurgiliselt eemaldada? Kui jah, siis mis on nende meetodite plussid ja miinused?

Kas võiks enne eemaldamist mingeid alternatiivseid raviviise proovida?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kahjuks samaväärseid alternatiive ei ole. Kasutatakse tavaliselt isesulavaid õmblusmaterjale. Vaatamata kohale paranevad anaalpiirkonna operatsioonihaavad hästi. Operatsioonijärgselt tuleb järgida hügieeninõudeid - peale tualetis käimist mitte pühkida paberiga vaid pesta voolava veega. Vältida tuleb kõhukinnisust, vajadusel tarvitada lahtisteid. 2-3 nädalaga peaks haava olema paranenud.