valge/kollakas moodustis päraku kõrval 09.09.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Päraku kõrval on naha all mingi valge/kollaka tooniga moodustis, ca 1-2 mm x 5 mm suur. Näha ka pildi pealt. Kas võib olla seotud kõhukinisusega? Valus ei ole.
Oli ka kinnise kõhu ja jalgratta sõidu tõttu mingi lillakas moodustis/punn päraku kõrval, kuid see on kreemiga ära kadunud nüüd.
Millega tegu olla võib?

Palun vastakse esimesel võimalusel. Väga tänan!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu võiks olla naha healoomulise kasvaja/papiloomiga. Kui vaevusi ei põhjusta, siis vahelesegamiseks põhjust ei näe. Selle eemaldamine poleks ka suur probleem - 2 nädalat ebamugavust Teile, kirurgile 10 minutit tegevust.