Küüned tulevad ära 11.03.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. 16 aastasel profisportlasest( jalgpall) pojal tulevad juba mitmendat korda ära suure varba küüned. See juhtub enamasti just talvehooajal. Õnneks on maha tulnud ise, st ilma kirurgilise sekkumiseta. Nüüd jälle on sinised ja eks varsti jälle jääb nendest ilma. Miks nad nii maha tulevad ja mida annaks teha?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Küüned tulevad maha varba trauma tagajärjel. Ilmselt jalanõud, millega ta mängib, ei paku küllalt kaitset. Siniseks muutub küüs verevalumist küüne all.