Paistetus päraku ümber 10.03.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!Mure selline,et päraku juures on suur,nagu mitme hernetera suurune moodustis.Istudes jube valus,eritab läbipaistvat vedelikku.Nahk tundub olema lõhenenud.Paistetus valget värvi,lõhenemise kohtadelt punased lõhed.Tekkis vist umbes 2 nädalat tagasi,tööl oli sel ajal palju istumist.Kannan külma vältimseks paksemaid pükse.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilma nägemata ei julge midagi pakkuda ega ka soovitada. Tegu võib olla hemorroididega, paraproktiidiga, pärakulõhega või ka nahapõletikuga pärakuava ümber. Soovitan näidata end perearstile.