Süda ja rasvatihendused/rasvkoe 01.03.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 36 a.v. Kaal 45-46 kg.
Lühidalt sissejuhatus: jaanгari 2022 lõppus ehhokardiograafiфl tuvastati vedeliku: "subkostaalses porjektsioonis visualiseeritav vedelik perikardiõõnes, enam parema südame poole ja tipu ümber, 1,1-1,7cm mõõdetuna diastolis. Tamponaadi füsioloogiat ei esine". Võeti palju vereanalüüsi ja veebruaris tehtud KT, mis näitas, et vedeliku pole, kirjutatud, et ".......Rindkereseina pehmed koed patoloogiata.Perikardiõõnes vedelikku esile ei tule, perikardiga piirnevalt rasvatihedusega alad.....".
Kas süda UHI näitas siis valesti või vedelik kadus ära või oli mitte vedelik, aga just see perikardiga piirnevalt rasvatihedusega alad nii näitasid?
Pigem küsimus selles, kas need rasvatihendused on ohtlikud tervisele/südamele? Aasta tagasi tehtud kõhu UHI, sest valutas/valutab vasakul: rasvkoe turse foonil on intensiivselt
peristateeruv peensooleling, mille sein on hüpertrofeerunud voldilisusega. Ehk jälle seal "rasvkoe". Kas see rasvkoe seal annab need kõik valud/häired? Kas see on ohtlik? Jas kas on vaja midagi eemaldada kirurgiliselt ?
Vabandused, kui mure ja küsimused on esitatud vale arstile.

Suured tänud!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Selliseid uuringuleide nimetatakse intsidentalloomideks. St keegi kirjeldab midagi, mis võib olla nii või ka mitte. Paha on see, et patsient ehmub jäägitult ja teda hakatakse korduvalt uurima, mis aga on üsna mõttetud. Patsient kaotab hingerahu ja jääb ringlema meditsiinis. Kaotab aega normaalseks elamiseks.
Arvan, et olete terve ja ELAGE !
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi