Peatrauma 25.02.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kukkusin 8.02.22 trepikojas nii õnnetult,et sain peatrauma,ninast ja kõrvast jooksis verd.Kutsuti kiirabi kes viis emosse,olin ühe öö neurokirurgia jälgimispalatis ja siis lasti koju.Ma sooviksin teada,et mida mu diagnóos täpselt tähendab ja kui tõsine see on ja kaua sellest taastumine aega võtab ja kas võib jääda mingi kahjustus.Arst seletas küll kiiruga,aga ma ei saanud aru tüpselt

kompuutri vastus on selline:
Paremal on kõrgel P-i ulatuslik nahaalune hematoom.Paremal on temporaalluus mastoidrakustikku läbiv ja pareitaalluusse ulatuv murrujoon,mastoidrakustikus ja keskkõrvaruumides on paremal vedelikku.
Intrakraniaalsel on T-l kontusioonikolle ja SAH.
Ajustruktuurid sümeetrilised,keskjoonenihet ei ole.Liikvoriruumid mahumuutusteta.Ajuparemhüümis värsket isheemilist koldeleidu ega ekspansiivset protsessi ei tähelda.
Koljuluud muus osas intaktsed.Paremal on maksilaarsiinuses seinapidine varjustus-limaskesta turse.Muus osas PNS-d vabad,vasakul mastoidrakustik aereeritud.

lisaks on mul kuulmine parema kõrvaga kehv peale kukkumist,pea on paks ja kumiseb

kompuutri vastus on selline:
Paremal on kõrgel P-i ulatuslik nahaalune hematoom.Paremal on temporaalluus mastoidrakustikku läbiv ja pareitaalluusse ulatuv murrujoon,mastoidrakustikus ja keskkõrvaruumides on paremal vedelikku.
Intrakraniaalsel on T-l kontusioonikolle ja SAH.
Ajustruktuurid sümeetrilised,keskjoonenihet ei ole.Liikvoriruumid mahumuutusteta.Ajuparemhüümis värsket isheemilist koldeleidu ega ekspansiivset protsessi ei tähelda.
Koljuluud muus osas intaktsed.Paremal on maksilaarsiinuses seinapidine varjustus-limaskesta turse.Muus osas PNS-d vabad,vasakul mastoidrakustik aereeritud.

lisaks on mul kuulmine parema kõrvaga kehv peale kukkumist,pea on paks ja kumiseb
Ja mida tähendab subarahnoidaalne traumaatiline hemorraagia,kas see on insult?
Lisaks on mälu ja keskendumishäired ja suur väsimus? Kuskile tagasi mind ei kutsutud

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu neurokirurgilise probleemiga, mina vaid üldkirurg.
Tegemist oli Teil koljupõhimiku murruga ja ämblikvõrkkesta aluse verevalandusega. Ajusiseseid nähtavaid kahjustusi ei kirjeldatud. Rakutasemel kahjustusi polegi näha, kuid Teie kaebused sellele siiski viitavad Paranemine vajab aega ja rahu. Protsessi kiirendada pole oluliselt võimalik. Võib paraneda ilma igasuguste jääknähtudeta, kuid võimalikud ka traumajärgsed tüsistused. Võimalikult tuleks hoiduda alkoholist.