Valu paraku piirkonnas 13.02.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, mul on seline mure et peale anaalseksi tekkis paraku juurde kahtlane suur valulik punn ja ma ei saa aru millega on tegemist

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu võiks olla põletikuga. Pärasoole limaskest on väga õrn ja selle vigastamine kerge juhtuma. Kas see on põletikuline hemorroid või midagi muud, on ilma ülevaatuseta raske öelda. Soovitan vältida kõhukinnisust ja anaalseksi. peale tualetis käimist pesta voolava veega ja õrnalt kuivatada. Nii toimides, võiksid haigusnähud mõne päevaga mööduda. Kui seda ei juhtu võiks perearstile pöörduda.