Kuidas vabaneda hematoomist põsesarnal, mis tekkis 10 päeva tagasi libedal teel kukkudes? 23.01.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kas on mingi ravi, mis aitaks kiiremini vabaneda põsesarnal olevast tursest, mis tekkis libedal teel kukkumise tagajärjel 10 päeva tagasi?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ega oluliselt midagi kiiremini teha saa, kui loodus teeb. Esimesed 48 tundi peale traumat peaks aplitseerima külma, edasi sooja - kompressid, soojendamine. Kui tegu on ainult hematoomis, siis 1 kuuga peaks see kaduma. Sarnaluu võib aga väga kergelt ka murduda ja valesse asendisse minna - sel juhul oleks vaja reponeerida.