Tumepunane okse 01.01.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Tarvitasin rummi (jägermeistrit) ja sammuti ka natukene krõpse, mis olid punased mõned. Umbes tunnike peale seda ma oksendasin punast okset. Kas see võis olla sellise söögi ja joogi kombo osas, või võib olla põhjus hullem? Üldiselt kuskilt ei valuta ja hea on olla. Tunnen end täiesti tervena. Lihtsalt kontrollipärast küsiksin üle.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui ise oksemasse näinud ei ole, ei oska midagi kindlat öelda. Kui see oli ühekordne, siis muretsemiseks põhjust ei näe. Profuusse oksendamisega võib tekkida ka mao limaskesta rebenemine, millega kaasneb verejooks. Võb põhjustada korduvaid oksendamsi verega.