Alkoholi tarvitamise järgselt tingitud kõhuvalu 25.09.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Aasta tagasi pöördusin perearsti poole seoses kõhuvaluga. Nimelt tundsin peale söömist kerget iiveldust, toiduportsjonid olid vähenenud, sest tekkis kiirelt täiskõhu ja halb enesetunne. Tehtud UH kõhupiirkonnast midagi eriskumnalist ei näidanud. Loobusin alkoholist pooleks aastaks täielikult. Sümptomid vähenesid.
Ühel üritusel otsustasin tarvitada pokaali veini ning kõhuvalu oli järgmisel hommikul olemas. Siit ka küsimus, kas veini tarvitamine võib tekitada selle järgselt kõhuvalu, millest see tingitud on? Ja millele taoline kõhuvalu viidata võib ning kuhu peaksin pöörduma vajalike uuringute vms osas?

Ette tänades.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Inimeste alkoholitaluvus on erinev ja võib ka aja jooksul muutuda. Kõhunäärme põletiku korral tuleks alkoholist üldse loobuda. Ka haavandite korral tõstab alakohol mao happelisust ja võib põhjustada vaevuste ägenemist. Pöörduma peaksite perearsti poole. Selliste kaebustega, nagu Teil, teeksin mina esimesena gastroskoopia.