Põletustunne ja surin jalalabas, jalale toetudes tald ja varbad muutuvad punaseks 20.09.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Parema jala varbad 2-4 ja varvaste alt jalapäkk on turses, kuum valu ja sipelgad jalas, enne kui valuvaigisteid arst kirjutas oli tunne, et elektrit lastakse jalga. Öösiti oli valu väljakannatamatu, nüüd valuvaigistetega saan veidi magada. Jalg on eriti jäik ärgates, nagu sooned oleksid kokku tõmmanud (see on uus muutus, kahjuks veel halvemaks). Jalalaba muudab värvi. Kui toetan jalga maha, muutub jalatald ja varbad punakas siniseks, kui ülesse tõstan muutub nahavärv normaalseks. Viimased 3 nädalat on 2-4 varbaliigse kohad kogu aeg punased. Alates septembrist käin karkudega, kuna jalale on valus toetada. Siiani pole diagnoosi, kuigi käin arstide juures. Kelle poole ma pöörduma peaksin, et päriselt abi saada, haiguse kulg on süvenenud ja olukord on väljakannatamatu? Kas on võimalik ka tasulist abi saada?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kahjuks pole ma imearst, kes paugult oskaks Teile diagnoosi panna ja ravi korraldada. Üldkirurgiline see probleem ei ole, pigem ortopeediline või reumatoloogiline. Kui ortopeed pakkus neuroloogilise patoloogia hüpoteesi, siis ei saa ma täielikult välistada ka seda. Teie jutust ei selgu, kas Teid on uuritud podagra suhtes - ka see oleks üks versioon.
Arvata, et raha eest saab midagi rohkem, on väär, võib olla natuke kiiremini küll.