Lapse sünnimärki eemaldamine 22.08.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Meie 7-kuusel poissil on peas väga suur hemangioom. Kas see on võimalik eemaldada? Kas nii väikele lapsele teostatakse selliseid protseduure? Üldnarkoosis vist? Meil on juba aeg Indrek Variku vastuvõtule aga tahaksin ka teilt asjast küsida. Ettetänades!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Dr. Varikul on selles küsimuses kindlasti rohkem kompetentsi kui minul.
Hemangioome on võimalik nii kirurgiliselt eemaldada kui ka laseriga ravida. Lastel tehakse seda narkoosis.