paistetus pärakus 24.04.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Pärakus on üks naha kortsuke oli nagu suureks paisunud, kunagi varem pole sellist imelikku punni olnud. Valu ega sügelust pole, ainult ebamugav on. Olete taolisele küsimusele vastanud vist kah. Ilmselt tegu hemorroidi tromboosiga. Ohtlik see ei ole, küll aga ebamugav.
Kas see asi paraneb iseenesest(kaua see võiks aega võtta) või peab siiski arsti poole pöörduma?
Kuidas selline asi üldse tekib, mis põhjusel?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Iseparanemine võtab ehk 2-3 nädalat. Teinekord väga väikese vahelesegamisega saab asja kiirendada, sellepärast soovitaksin pöörduda kirurgile.
Tegu on sisuliselt veenitromboosiga - vere hüübimine veresoone sees. Hemorroidide korral piisab sellest pikast istumisest.