Valu vasakul ülakõhus 21.06.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tekkis tugev valu ülakõhtu, vasakule poole. Seedimine on tuksis, iiveldab ja oksendan. Valu käib hoogudena, kuid palavikku pole ja väiksemagi liigutuse peale tuleb valuhoog jälle. Millega võiks tegu olla?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui samal ajal käib kõht läbi, siis võiks olla tegu seedetrakti infektsiooniga. Kui gaasid ja väljaheide ei välju, tuleb kahtlustada soolesulgust, mis oleks põhjus EMO-sse pöördumiseks.