tugevad valud ülakõhus 31.01.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

tere mul on olnud 2,5 nädalat väga tugevad valu ülakõhus
kui valu tekkib siis ma ei sa mitte kuidjagi olla ei istuda astuda ega ka pikali olla ned valud on nii valusad et hakkan nutma olen võtnud ibumentiini nospad jne aga miski pole aidanud kas asi võib olla maos või on see midagi muud

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ülakõhu valude põhjus võib olla maos, kaksteistsõrmiksooles, sapipõies, kõhunäärmes. Oleks vaja teha ultraheli uuring ja gastroskoopia.