Ärritunud sool. 14.07.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Juba 1,5 aastat tunnen valu vasakul pool ülakõhus., Roidekaare all. Tehtud komuuteruuring. Avastatid väga vähesel määral sapiliiva ja söögitoru - mao üleminekukohas väike song. Kõhunääre, põrn, maks ok. Arst arvab, et tegu ärritunud soolega. Olen lugenud, et ärritunud soole puhul on valu alakõhus, minul aga just ülakõhus roidekaare all rohkem vasakul. Vahel valu vähem, vahel häirivam. Valu pole tugev aga selline näriv. Vahel ka pistab. Väljaheide vahel kõva, vahel pehme. Katsumisel kõht valulik, vahel aga pole. Milline on Teie arvamus? Kas võib olla tegu ärritunud sooleg, kui valu on vasaku roidekaare all, mitte alakõhus?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ärritatud soole sündroomi korral võib olla valu erinevates kohtades. Kas see on ka Teie vaevuste põhjuseks, ainult selle kirjelduse alusel kinnitada pole võimalik. Tegu gastroenteroloogilise, mitte kirurgilise probleemiga.