Palju sümptomeid. Kas olen lolliks läinud ? 08.04.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Sümptomeid on palju ja erinevas kohas. Alustan alt. Alaseljast käivad aegajalt valud läbi. Eriti tundlik koht on vasakul selgroolülid. Vahel tunnen seal veidrat valuliikumist. Neerupiirkond on tundlik. Paar päeva tagasi hakkasid päikesepõimikus teravad valud. Korra tulid ja läksid ära. Tunnen südame piirkonnas õrna valu ja ülaseljas on nagu selline "tuim" koht. Sarnaneb närvivalule. Aegajal jalalihastes käivad nagu siuked minispasmid. Peast käivad valusähvatused ja vahel trenn ajab haigutama, ikka korralikult. Siuke tunne nagu aju ei saaks hapniku.
Täna öösel magada ei saanud, igakord, kui uinuma hakkasin siis tekkis südame piirkonnas veider tunne, mis üles ehmatas. Hommikul ärgates silmalaud paistes ja näos, suu kõrval õrn lööve. Näpu peal sügelev lööve, väikesed villid.
Olen märganud, et mul on silma alla tekkinud kollakad nupukesed, ei ole väga kõrged aga nähtaval. Kahtlane on ka see, et rinnanibude ümber olev pruun osa ei ole enam ring vaid pigem ovaal. Päevad on koguaeg olnud regulaarsed, nüüd järsku jäid vahele. Günekoloog rasedust ei näinud ja munasarjad-emakas korras.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Võimalik, et Teie vaevused on põhjustatud ärevusest, kuid selle kinnitamiseks peab olema kindel, et selle taga midagi konkreetset ei ole. Ainult vanus ei välista veel midagi, kuigi tõenäosus on väga väike.
Kõiki Teie vaevusi mina ühe nimetaja alla panna ei oska, soovitaksin teha mõned analüüsid ja ehk ka UH uuringu.