Valud vasakus alakõhus 21.02.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Vasakus alakõhus tekkisid tugevad valud paar nädalat tagasi. Naistearst tegi ultraheli ja ütles, et see näitab, et kõik on korras ja pakkus probleemiks põis (ehk arvas, et põis on täis, aga ei olnud) või seedimine (küsis, kas kõht on kinni olnud. Nii ja naa ehk ei ole märganud erilisi seedimisraskusi), küll aga on olnud probleeme naaskelsabadega.
Perearst soovitas võtta kaks päeva NoSpa tablette kolm korda päevas. Võtsin ja need 2 päeva oli ka hea olla. Pärast seda oli valu tagasi. Eriti annab tunda istudes, püsti seistes on parem olla.
Millega võiks tegemist olla?
Mis uuringuid oleks vaja? Kas vereproov aitaks lahendust leida?
Mis apteegiravimeid võiks proovida?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sooleprobleemid on kindlasti üks võimalus, nende hulgas ka sooleparasiidid. Perearsti juures võiks teha analüüsid - nii vere-, rooja- kui ka uriiniproovid. Ilma põhjuse selgitamiseta ei soovita tablette proovima hakata, et ehk aitab. No-spa on universaalne spasmide lõõgastaja, see sobib igal juhul.