Koerahammustus 04.02.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Mure selline: sain 2018.a. novembris tänaval koeralt hammustada. Hammustas kintsust, tohutu verevalum. Perearst paigaldas kineoteibi. Viimasel ajal on hakanud tunda andma, otseselt ei valuta, aga nö. tuletab ennast meelde. On tunda selline nagu tihke tükk lihases. Kas selle pärast peaks muretsema, pöörduma kirurgi poole? Kunagi üks massöör mainis, et sellest võib kujuneda halvaloomuline kasvaja. Tänan ette vastuse eest!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kõige tõenäosem on verevalum, mis nüüdseks on armistunud/sidekoestunud. Pahaloomulise kasvaja teke sellest on väga väikese tõenäosusega. Muretsemiseks põhjust ei näe. Kui vaevused süvenevad, siis soovitan kirurgile näidata.