Tahke väljaheide ja veritsus 01.02.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

1-2 korda aastas kui kõht on pisut kinni ja väljaheide tahke siis kaasneb väljaheitega veritsust. No ikka nii, et poti vesi on heleroosa ja väljaheitel on roosad triibud. Üritan toitumist niimoodi jälgida, et kõhuprobleeme ei tekiks - söön palju salatit ja tarbin palju vett. Muidu mingeid vaegusi ei ole. Ainult siis eelmainitud 1-2 korda aastas. Kas see on tõsine probleem ja kuidas peaks toimima?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui on kindel, et probleem vaid hemorroidides ja esineb vaid kord aastas, siis ei näe põhjust muretsemiseks. Kindel saks olla vaid siis, kui oleks tehtud koloskoopia.