Pärakust lima 04.01.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Mul on pikemat aega pärakust lima. Paremal pool on mingi tuim valu, mitte nii tugev,et ravimit võtta. Kuna mul avastati pool aastat tagasi melanoom ja olin suures stressis siis perearst arvab,et ärritunud sool. Peitverei on tehtud (2 päeva oma, järjestikulised) ja põletikud. Kas see lubab välistada sõralise?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Negatiivne peitveri päris 100% kasvaja diagnoosi ei välista, kuid tõenäosus on väga väike. Jämesoole vähi välistaks koloskoopia.