Kaenla alune muna 05.12.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.

On olnud vasaku kaenla all muna/moodustis, mis on katsudes valus. Käe hoidmisel vastu keha on seda ka vahel.
Olen olnud kunagi sama murega kimpus. Käisin siis kirurgi vastuvõtul ja öeldi, et hügieeni ja raseerimisega seotud probleem. Mõne aja pärast see kadus. See oli aastaid ja tagasi ja nüüd on see jälle vähemalt pool aastat olnud.
Konsulteerisin ka perearstiga, kes seostas samuti seda raseerimisega. Hoidusin raseerimisest aga muna ei kadunud kuskile.
Kas peaksin selle murega suunduma kuskile eriala arstile?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu võiks olla kas hidradeniidiga (higinäärme põletik) või põletikulise lümfisõlmega. Võimalik ka naha tsüstkasvaja (healoomuline). Need patoloogiad kuuluvad kirurgia valdkonda.