Torkiv valu vasakus rinnus 08.10.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Juba kuid või isegi aastaid on mul kord paremas, kord vasakus (enamasti vasakus) rinnus olnud torkiv valu. See vahepeal on, aga samas jällegi mõnel päeval ei valuta. See on pigem vasaku rinna küljel, kuid on ka vasaku rinna kesk osas (ei oska täpselt seletada). Seoses sellega on mul ka pidevalt ülaselg, kael ja käsi kange. See otseselt ei häiri mind, kuid muret tekitab, sest see on tuntav. Olen ka suitsetaja ning kardan südame või kopsu haigusi. Sündisin kõvera kaelaga, aga käisin väiksena füsioterapeudi juures. Olen ka pisut ülekaaluline. Vasak rind on ka pisut suurem, kui parem. Äkki oskate selle kirjelduse põhjal kuidagi vastata. Võib-olla on tegu üldse lihasvaluga. Olen ka vasakukäeline.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ainult selle kirjelduse järgi küll diagnoosida ei saa.
Kõigepealt soovitan loobuda suitsetamisest - Teil ei tohiks see eriti raske olla, kuna staaz väga suur olla ei saa. Mõnikord kaovad kaebused koos sellega. Kui ei kao, vajaksite uuringuid. Alustama peaks perearstist.