Veresoontega toimub midagi? 29.03.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, küsimus järgmine, kas võib olla mingi veresoonte luppjumine või lõhkemine? Vasku käe randmel/veresoontel oli valud u 3-4 h tagasi nüüd kätt vaadates on näha, et seal oleks nagu mingi heledam laik. Käsi valutab ja on vahelduvalt nõrk. Võtan ka antideprekaid pea 2aastat varsti, aga usun, et see veresoonte teema pole sellest. Tänu olen veidi ülekaalus, on koguaeg hirm, et midagi juhtub, kuigi viimane 2 nàdalat teen iga päev trenni ja vaatan toitumist päris ammu, kuid ikkagi on hirm mingi veresoonte jamaga. Mida võib selline veresoonte tugev valu ja hiljem laigu tekkimine ja nõrkus tàhendada?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kindlasti ei ole see veresoonte viga, pigem olete endale treeninguga liiga teinud. Teie vanuses veresoonte lupjumine ei ole aktuaalne. Muretsemiseks põhjust ei näe.