Kui pimesool on lõhkenud kas siis kehtivad vanad reeglid ? 09.08.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kui pimesool on lõhkenud kas siis kehtivad vanad reeglid ?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kahjuks ma ei tea, mida Te mõtlete "vanade reeglite" all. Apenditsiidi perforeerimine (lõhkemine)on apenditsiidi kõige raskem vorm - paranemine võtab kauem aega, võimalikud on tüsistused. Haavahoolduse ja operatsioonijärgses käitumises mingeid erireegleid selle puhul küll ei ole.