Kõhuvalu ja palavik 05.08.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Viimaste kuude jooksul on juba 3 korda esinenud järgmine seisund. Kõht hakkab järsku valutab (kuskilt nabapiirkonnast) ja valu hakkab laienema üle terve kõhu. Valu läheb väga tugevaks ja kõht läheb krampi/kõvaks. Katsudes on justkui kõik kohad valusad. Siis lisandub palavik ja külmavärinad ca 38c. Järgmine päev kõht veel valulik ja krampis ja siis justkui läheb üle. Kõik korrad on esinenud koos palavikuga. Perearst soovitas järgmine kord kiirabi kutsuda ja uuringule ei saatnud. Kas tegu võiks olla pimesoole põletikuga või on mõni muu kõhuga seonduv haigus, mis tekitab ka palavikku? Kas peaksin siiski minema eriarstile või mingile uuringule?

Head soovides

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Apenditsiit on kindlasti üks võimalus, aga kindlasti mitte ainus. Selliste hädadega on see viga, et kui parasjagu vaevusi ei esine, siis on uuringutega selle põhjust raske selgitada, mõnel juhul ka võimatu. Järgmisel korral, kui haigusnähud tekivad, soovitan ka mina pöörduda EMO-sse.