Parema jala turse juba üle aasta 04.08.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Mure siis parema jalaga. Jalg on ebaselgetel põhjustel turses alates eelmise aasta 13. juulist(2019aasta) Käisin sellele eelneval õhtul klassikalises massaažis ja järgmisel hommikul oli mu jalg paistes. Alguses pöördusin oma murega erakorralise meditsiini osakonda, sealt pärast nelja tundi ootamist vastust ei saanud. Keegi ei tea mis see on. Siis läksin perearsti juurde, kes samuti vaatas üle ja tegi mulle igasugused proovid sh ka borrelioosi testi-kahtlustas seda. Test oli negatiivne, aga ta kirjutas mulle antibiootikumid Doxy-M-ratiopharm 100mg. Pidin neid võtma kuu aega, aga võtsin 2 nädalat sest tundsin et need teevad mu enesetunde halvemaks. Perearstilt sain ka suunamise veresoonte kirurgi, ortopeedi, endokrinoloogi ja sisehaigustearsti juurde. Kõigi juures käidud. Jalast on tehtud mrt, röntgen, ja ultraheli(lausa 2 korda)-need näitavad ainult turset. Keegi nendest arstidest diagnoosi ei pannud. Lisaks käisin günekoloogi juures, seal ka kõik korras. Hetkel ootan aega lümpfiterapeudi juurde. Kelle juurde ma veel minema peaksin, et asjas selgust saada?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kuna olete nii paljude arstide juures käinud, siis on mul võimatu ainult Teie kirjelduse järgi midagi targemat öelda. Igal juhul võiksite kanda survesukka. Kui veenitromboosi ultrahelis ei diagnoositud, siis peab tegu olema lümfi äravoolu häirega.