Terav tükk pärakus 01.08.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Soolehaiguste arsti valikus ei märganud, seega küsin Teilt. Nimelt on pikemat aega istuda imelik, eneseläbivaatlusel leidsin pärakust koepealse, imelikult terava, kõva ja valutu tüki. Võib öelda, et ehk ca 4 cm sügavust. Suurust on raske öelda. Tunda on paremini siis, kui nö punnitan. Peale selle tüki ja et ma seda tunnen, muid sümptomeid ei ole. Kõht käib läbi, roe on tavaline, veritsust ei esine. Arstile loomulikult aeg pandud.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu võib olla pärasoole polüübi või ka tromboseerunud hemorroidiga. Et midagi kindlat väita, peaks ise katsuma..