valge tükk pärakus 17.10.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere

mu 66. a emal on selline mure: juba mõnda aega tuleb tal aeg-ajalt pärakust välja mingi valge tükk ja valutab. kuidagi on ta seda maarohtudega siiani ravitsenud ja see on jälle kadunud. nüüd mõne nädala eest läks valu päris hulluks kätte ja pärakusse tekkis nagu mingi muna, ema pöördus perearstile, kes suunas ta edasi (ilmselt) endokrinoloogile. selle asemel et analüüse teha, katsus ja vaatas ta pärakut ja kirjutas välja Lioton 1000 geeli ja käskis tagasi tulla, kui veritsema hakkab. ma olen kohe päris mures, ema täielikus teadmatuses. kas Te oskate seda kuidagi lihtsas eesti keeles kommenteerida. kas peaksime usaldama seda geeli või võtma kuskil teises kliinikus ikkagi kirurgile numbri?

Aitäh vastamast
Maarika

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui kirjutati Lioton geeli, siis oli tegemist ilmselt hemorroidaalsete veenide põletikuga. Kuna ise pole näinud/katsunud, siis on võimatu kinnitada või ümber lükata, kas see kindlasti nii on. Raske on uskuda, et Teie ema selliste vaevustega endokrinoloogile suunati, pigem oli tegu gastroenteroloogi või proktoloogiga.