Lümfisõlm kõrva taga 04.06.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
Olen juba pool aastat jooksnud arstide vahet kuna lümfisõlmed on püsinud ja pole alla läinud. Lõpuks suunati mind LOR arsti juures , kes ütles et mul on krooniline mandlipõletik, et põhjus võib olla selles.

Nüüd on aga tekkinud kõrva taha valulik lümfisõlm ,mis on püsinud 2 nädalat. Kas mandlitest võib ka kõrva tagant lümfisõlm suuremaks minna? Kas Te oskate öelda, et kas lûmfisõlmed võivad püsida nii kaua üleval kuniks mandlid on ära opereeritud?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Igasune põletik võib lümfisõlmede suurenemist ja valulikkust põhjustada. Kurgumandel on ka olemuselt lümfisõlm, mida käsitletakse eraldi organina.